Koltuktaki Küf Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir

0

Koltuktaki Küf Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir

Koltuktaki küf rutubet kokusu nasıl giderilir bir çözüm aramaya öncelikle sorunun neyden kaynaklandığını bularak başlamak gerekmektedir. Bunun bir çok nedeni olabilir ama çözüm tek. Evde beslediğiniz kediniz işeyebilir, çocuğunuz işeyebilir veya üzerine su, meyve suyu gibi sıvılar dökülebilir. Bunların neticesinde eğerki farkına v arırda hemen müdahale ederseniz ve sıvı bir şekilde süngere ulaşmadan yıkarsanız olayı kurtardınız demektir. Fakat farkında değilsiniz ve sıvı süngere kadar işledi ve öylece kaldı. Sonradan farkına vardınız ama iş işten geçti. Kumaşı yıkasanızda malesef ki kaçınılmaz son yakındır. Koltuğunuzdan gelecek olan ağır bir kötü koku. Bu küf, rutubet veya farklı bir koku olabilir ama kılıfı ne kadar yıkasanızda geçmeyecektir. Tek çare malesef ki süngerin değişimidir.

Zamanla süngere işleyen sıvı kurumaya başlayacak fakat hava ile teması olmayacağı için rutubet yapıp kötü koku yayacaktır. Ne kadar oda spreyi de sıksanız parfümlerde dökseniz kurtuluş yok. Tek çare süngerin değişimi. Minderiniz fermuarlı ise sünger değişimi sorun olmayacaktır ama oturum yeri sabit ise o zaman işlem daha masraflı olacaktır. Böyle bir durumda ya kokuya katlanacaksınız yada çaresiz değişimi yapacaksınız.

Sıvı temasının başka bir sorunu ise koltukların temizlenmesi aşamasında gereğinden fazla nemli bez ile veya su ıslak bez ile yıkamak. Bir şekilde sıvının süngere kadar ulaşmasına engel olmanız gerekmektedir. Makina ile yıkama yapılırken de dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü makine yıkama esnasında verdiği suyu geri çekmektedir ama sadece kumaştaki suyu geri çeker. Su miktarı dengelenmemiş ise fazla verilmiş ve süngere ulaşmış ise geri çekmesi mümkün değildir. Bunun neticesinde ise süngerde kalan sıvı zamanla kötü koku yaymaya başlayacaktır. Yıkamayı eğer ki siz yapıyorsanız veya yardımcınız yapıyor ise su miktarını iyi dengelemekte fayda vardır. Makalemizde de belirttiğimiz gibi koltuktaki rutubet , küf veya çiş kokusundan kurtulmak için yapmanız gereken süngeri değiştirmektir. Koltuk sünger değişim fiyatları hakkında buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Peki böyle bir duruma maruz kalmamak için ne yapmak gereklidir.

  • Koltuklara yıkama yapılırken kesinlikle gereğinden fazla su kullanılmamalı.
  • Koltuk alırken veya koltuk döşemesini yeniletirken kumaşta su itici özelliğinin olup olmadığının öğrenilmesi
  • Yıkama veya herhangi bir sıvı teması sonrası tamamen kurumasını sağlamak.
BU SAYFAYI PAYLAŞ

İÇERİĞİ OLUŞTURAN

Comments are closed.

Hemen Ara
Whatsapp