Koltuk Sünger Değişimi

0
  • Özelliğini kaybedip çöken süngerlerinize çözüm bulmak mı istiyorsunuz, koltuk sünger değişimi için lütfen ustanız ile irtibata geçiniz.

Koltuk Sünger Değişimi

Yeni aldığınız bir koltuk takımının oturum süngeri eğer ki kaliteli ve danstesi yüksek ise kullanım ömrü minumum 5 yıl maksimum 7-8 yıldır. Bu sürenin dışında mutlaka ki gevşemeler ve yumuşamalar olacaktır.  Bu süre standart kullanımda oluşan deformasyondur. Ayrıca kullanıma bağlı olarak bölgesel yumuşamalar da olmaktadır. Örneğin koltuğunuzda sürekli yattığınız veya oturduğunuz size ait olan bir yeri vardır ve sürekli orayı kullanıyorsunuzdur hatta aile bireyleri dahi en yoğun olarak o bölgeyi kullanıyorlardı ki buda o bölgenin diğer taraflara göre daha çok yumuşamasına sebep olacaktır.

Süngerlerde oluşan bu yumuşamalara çözüm elbette sünger değişimidir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir durum var. Eğer ki yumuşayan sadece sünger değil ise süngerin altındaki esnek elastik kolonlarda gereğinden fazla gevşedi ise sadece sünger değişimi işe yaramayacaktır. Bu noktada ne yapılmasına dair net bilgisi limon koltuk döşeme atölyesini arayarak döşeme ustanızdan bilgi alabilirsiniz.Kendiniz kontrol etmek istiyorsanız oturum minderlerini kaldırarak altındaki elastik kolonların üzerine iki avuç içiniz ile bastırarak ne durumda olduğunu anlayabilirsiniz. Koltuk minderi değiştirme işleminde eğer ki minderleriniz fermuarlı değilde zeminde sabit ise üzülerek belirtmek isterim ki bu değişimi yaptıramazsınız. Sabit font diye tabir ettiğimiz modellerde sünger değişimi yapılması için koltuk takımının komple yüz değişimine girmesi gerekmektedir.

koltuk sünger değişimi

Koltuk sünger değişiminde önerilerimiz

Döşemelik Sünger Fiyatları

Döşemelik sünger fiyatları kullanılacak süngerin kalınlığına ve ölçülerine göre değişmektedir. Normal bir döşemelik sünger ölçüsü 140 cm X 240 cm ölçülerindedir. Eğer ki sizin koltuk takımınıza bu ölçülerde bir sünger yeterli olacak ise 2019 değişim fiyatları 600 – 700 tl arası değişmektedir. Burada kullanılacak süngerin kalınlığı ise standart olarak koltuk takımlarında kullanılan 12 veya 14 cm kalınlığındaki süngerlerdir. Bundan daha ince veya daha kalın bir süngeriniz var ise koltuk döşeme atölyemizi arayarak koltuğunuza uygun döşemelik sünger fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Koltuk Süngeri Değişiminde Neler Yapılır

  • Öncelikle koltuğunuzun süngeri isteğinize göre sert, yumuşak veya orta sert olarak değiştirilir.
  • Süngerin kullanım ömrünün uzun olması için ve kolay takılıp sökülmesi için sünger üzerine elyaf takılır
  • Takarken zorlandığınız minderlerin fermuarlarında patlama var ise onarılır ve ek ücrete tabi değildir
  • Minderlerinizin kılıfları evinizden alınıp sünger değişimi yapıldıktan sonra tekrar evinize teslim edilir. Ayrıyetten bir nakliye ücreti alınmaz.
  • Teslim süresi 3 – 7 gün olmakla birlikte bu süre bölgeye göre değişmektedir.

Koltuk minder yada sünger değişimine değilde komple takımın döşemesini yenilemeye ihtiyacınız var ise buraya TIKLAYARAK diğer sayfamızdan gerekli bilgiyi alabilir örnek çalışmalara ise instagram sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Minderlerde Çökme

Koltuğunuzun oturum minderlerinde çökme olduğunu mu hissediyorsunuz ? Yada bir çökme var ve siz bunun süngerlerden kaynaklı olduğunu mu düşünüyorsunuz ?

Öyleyse ilk yapılması gereken bu çökme sorunu minderden mi kaynaklanıyor bunu anlamak. Bunun için ise izleyeceğiniz yolu açıklamalı bir şekilde sizlere anlatacağız.

İlk etapta koltuklarınızın oturum minderlerini kaldırmanız. Tabiki bu minderler sabit ise yani fermuarlı sökülebilir bir minder değil ise o zaman farklı bir yol izlemeniz gerekecek. Şuanda bizim açıklamamız seyyar minder dediğimiz fermuarlı sökülebilir minderler içindir. Bu minderi kaldırdığınızda koltuğun zeminindeki elastik kolonları elinizde bastırarak esnek olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir. Egerki gereğinden fazla esneklik var ise hatta üzerine bastırınca aşağı doğru 5 cm veya daha fazla esniyor ise minderin haricinde çözmeniz gereken konu o gevşeyen elastik kolonları yenilemek veya sağlamlaştırmak. Bu konu içinde yine makalemizin devamında bilgi paylaşacağız.

Zemini kontrol ettiniz ve sağlam olduğunu gördünüz. İkinci kontrol noktanız ise süngerinizi elinize alıp iki avucunuzun arasına sıkıştırarak yumuşaklık kontrolü yapmaktır. Süngerin kalınlığını bastırarak yarıdan daha da aşağı çekebiliyorsanız bu demek oluyor ki süngeriniz özelliğini kaybetmiş ve minderde çökme oluşmuş. Koltuk sünger değişimi yapılarak sorun çözüme kavuşturulabilir.

Sert Koltuk Nasıl Yumuşar ?

Sert koltuk minderleri zamanla yumuşar fakat bu yumuşama süresi kullanım yoğunluğuna göre değişir. Süngeriniz size sert geliyor ise ve süngerin danstesi de yüksek ise kolay kolay yumuşama olmayacaktır. Böyle bir durumda limon koltuk döşeme ustanız ile görüşmenizde fayda olacaktır. Çünkü yeni değiştirdiğiniz bir sünger ve bahsettiğimiz gibi dansteside yüksek ise bunun daha yumuşak bir süngerle tekrardan değişmesinde fayda var. Yada süngerleriniz değişmeden önce kullanılacak süngerin sert veya yumuşaklığını limon koltuk döşeme atölyesine gelerek deneyip tercihte bulunabilirsiniz. Koltuk sünger değişimi ihtiyacınız var ise işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Gri Sünger Nedir ?

Gri sünger koltuk takımlarında en yoğun kullanılan bir döşemelik sünger türüdür. Bunun sert, yumuşak ve orta sert türleri vardır. İnsanlar içinde en kaliteli sünger olarak bilinir fakat süngerin kaliteli olması gri renkli olmasından gelmemektedir. Süngerin kalitesi danste dediğimiz yoğunluğuna bağlı bir durumdur. Danstesi yüksek beyaz bir sünger danstesi düşük gri süngerden daha kalitelidir.

Burada kullanıcılara düşen kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyerek isteğinizi ustanıza söylemektir. Çünkü Limon koltuk döşeme atölyesinde ustanız sizi ihtiyacınıza göre doğru olana yönlendirecektir.

Sırt Minderlerinde Çökme Sorunu ve Çözümü

Ev hanımlarının koltuklarda yaşadığı en büyük sorunlardan biride koltuk takımlarının sırt minderlerinin her oturup kalmada çökmesi ve düzeltmek zorunda kalınmasıdır. Siz düzeltirsiniz ilk oturmada tekrar ortası çöker ve yeniden düzeltmek zorunda kalırsınız. Bu zamanla takıntı haline gelip sinir bozucu bir hal alır. Peki bu duruma biz çözüm yok mu?

Elbette var. Hatta bu sırt minderlerinde çökme sorununun birden fazla çözümü var.

1 . En basit ve kendinizde yapabileceğiniz ilk yöntem var olan sırt minderlerini söküp içindeki tela astarı yorgan diker gibi dikmek. Bu işlemi yapmak için paket ipliği ve iki uçlu büyük iğneye ihtiyacınız olacak. Bu yöntem ile sorununuz bir nebze de olsun çözülecektir. Nasıl yapılacağına dair bilginiz yok ise Limon koltuk döşeme atölyemizi arayarak ustanızdan bilgi alabilirsiniz.

2 . Sırt minderlerinizde çökme oluyor ise muhtemelen içeriği boncuk silikon ve kırpık sünger karışımından oluşmaktadır. Bu karışım ise torba usulu dikilen bir tela astar içine doldurulmuştur. Bundan dolayıda kullandıkça çökme oluşmaktadır.

Peki bu durumda çöken sırt minderlerine nasıl bir çözüm sunuyoruz?

Eski sırt minderlerinizi alıyoruz. Kılıfları sökerek yeniden bir iç astarı (tela astar) dikiyoruz. Bu iç astarını iki bölmeli yapıyoruz. Var olan iç malzemeniz kullanılabilr durumda ise bunları kullanarak ve üzerine ilave yaparak yeniden tok bir şekilde dolduruyoruz. Yeni iç malzemenizin bölmeli olması ve içeriğininde takviye olarak yeniden dolması sonucu eskiye nazaran çok daha dik ve çökmeden kullanılabilr vaziyete getiriyoruz. Sonrasında da kendi kılıflarınızı takarak ürününüzü sağlam ve kullanışlı bir şekilde teslim ediyoruz.

3. Son olarak ise CNC kesim kalıp sünger dediğimiz yumuşak sırt süngeri kullanılarak yapılmaktadır. Bu en garanti olan yöntemdir. Her defasında düzeltmek zorunda kalmazsınız. Şekil itibarı ile de yukarıdan aşağıya doğru genişleyerek ve bel kısmını doldurarak gelen bir yapısı vardır. Yumuşak yapısı ile de oldukça kullanışlıdır ve rahatsızlık vermez. Atölyemizi ziyaret ederek örnek ürünlerimizi görebilirsiniz.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

İÇERİĞİ OLUŞTURAN

Comments are closed.

Hemen Ara
Whatsapp