Koltuk Sünger Değişimi

0

Özelliğini kaybedip çöken süngerlerinize çözüm bulmak mı istiyorsunuz, koltuk sünger değişimi için lütfen ustanız ile irtibata geçiniz.

Koltuk Sünger Değişimi

Yeni aldığınız bir koltuk takımının oturum süngeri eğer ki kaliteli ve danstesi yüksek ise kullanım ömrü minumum 5 yıl maksimum 7-8 yıldır. Bu sürenin dışında mutlaka ki gevşemeler ve yumuşamalar olacaktır.  Bu süre standart kullanımda oluşan deformasyondur. Ayrıca kullanıma bağlı olarak bölgesel yumuşamalar da olmaktadır. Örneğin koltuğunuzda sürekli yattığınız veya oturduğunuz size ait olan bir yeri vardır ve sürekli orayı kullanıyorsunuzdur hatta aile bireyleri dahi en yoğun olarak o bölgeyi kullanıyorlardı ki buda o bölgenin diğer taraflara göre daha çok yumuşamasına sebep olacaktır.

Süngerlerde oluşan bu yumuşamalara çözüm elbette sünger değişimidir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir durum var. Eğer ki yumuşayan sadece sünger değil ise süngerin altındaki esnek elastik kolonlarda gereğinden fazla gevşedi ise sadece sünger değişimi işe yaramayacaktır. Bu noktada ne yapılmasına dair net bilgisi limon koltuk döşeme atölyesini arayarak döşeme ustanızdan bilgi alabilirsiniz.Kendiniz kontrol etmek istiyorsanız oturum minderlerini kaldırarak altındaki elastik kolonların üzerine iki avuç içiniz ile bastırarak ne durumda olduğunu anlayabilirsiniz. Koltuk minderi değiştirme işleminde eğer ki minderleriniz fermuarlı değilde zeminde sabit ise üzülerek belirtmek isterim ki bu değişimi yaptıramazsınız. Sabit font diye tabir ettiğimiz modellerde sünger değişimi yapılması için koltuk takımının komple yüz değişimine girmesi gerekmektedir.

koltuk sünger değişimi

Koltuk sünger değişiminde önerilerimiz

Döşemelik Sünger Fiyatları

Döşemelik sünger fiyatları kullanılacak süngerin kalınlığına ve ölçülerine göre değişmektedir. Normal bir döşemelik sünger ölçüsü 130 cm X 240 cm ölçülerindedir. Eğer ki sizin koltuk takımınıza bu ölçülerde bir sünger yeterli olacak ise 2017 değişim fiyatları 500-600 tl arası değişmektedir. Burada kullanılacak süngerin kalınlığı ise standart olarak koltuk takımlarında kullanılan 12 veya 14 cm kalınlığındaki süngerlerdir. Bundan daha ince veya daha kalın bir süngeriniz var ise koltuk döşeme atölyemizi arayarak koltuğunuza uygun döşemelik sünger fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Koltuk Süngeri Değişiminde Neler Yapılır

  • Öncelikle koltuğunuzun süngeri isteğinize göre sert, yumuşak veya orta sert olarak değiştirilir.
  • Süngerin kullanım ömrünün uzun olması için ve kolay takılıp sökülmesi için sünger üzerine elyaf takılır
  • Takarken zorlandığınız minderlerin fermuarlarında patlama var ise onarılır ve ek ücrete tabi değildir
  • Minderlerinizin kılıfları evinizden alınıp sünger değişimi yapıldıktan sonra tekrar evinize teslim edilir. Ayrıyetten bir nakliye ücreti alınmaz.
  • Teslim süresi 3 gün olmakla birlikte bu süre bölgeye göre değişmektedir.

Koltuk minder yada sünger değişimine değilde komple takımın döşemesini yenilemeye ihtiyacınız var ise buraya TIKLAYARAK diğer sayfamızdan gerekli bilgiyi alabilir örnek çalışmalara ise instagram sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Minderlerde Çökme

Koltuğunuzun oturum minderlerinde çökme olduğunu mu hissediyorsunuz ? Yada bir çökme var ve siz bunun süngerlerden kaynaklı olduğunu mu düşünüyorsunuz ? ………

Sert Koltuk Nasıl Yumuşar ?

Sert …..

Gri Sünger Nedir ?

Gri sünger…..

BU SAYFAYI PAYLAŞ

İÇERİĞİ OLUŞTURAN

Comments are closed.

WhatsApp chat