Kedi Köpek Tırmalamasına Dayanıklı Kumaş

Kedi Köpek Tırmalamasına Dayanıklı Kumaş Limon Koltuk’ da

Kedi köpek tırmalamasına dayanıklı kumaş ; kedi ve köpekleriniz tırmalama oyuncağı yerine koltuklarınızı tercih ediyor ise üzülmeyin.  Koltuk döşeme atölyesi Limon koltuk’ da Sertex döşemelik süet kumaşları, hayvanseverler için büyük kolaylık sağlıyor..

Kedi ve köpeklerin, koltuk ve kanepeleri tırmalama zevki büyük sorun oluştururken, limon koltuk döşeme atölyesinin sunmuş olduğu floklu ( süet ) kumaşlar , hayvan severlerin imdadına koşuyor. Serteks floklu kumaşların dokunmamış yüzeylerden oluşması kedi ve köpeklerin tırnaklarını geçirmesine engel olurken ipeksi bir yumuşaklık sağlıyor. Aynı zamanda kumaşlara anti mikrobiyel, kolay temizlenebilir ve su iticilik gibi hayatı kolaylaştıran farklı özellikler kazandırabiliyor.

Koltuk döşeme atölyemiz Limon koltuk olarak Sertex’ in desteği ile sizlere kaliteyi sunmaktadır. Sertex’in uzun yıllar süren AR-GE çalışmaları sonucu dayanıklılığı kanıtlanmış döşemelik süet kumaşları sayesinde evcil hayvanlarınız ile birlikte evinizde oturmanın keyfini rahatlıkla yaşayın. Bu kumaş ile kapladığımız koltuklarda kedi tırmalamasına karşı % 100 garanti veriyoruz.

45 FARKLI RENK SEÇENEĞİ

Sizlerden Gelen Sorular

  • Bu işlem sonrasında garanti veriyormusunuz. Gerçekten kedim veya köpeğim bu kumaşı tırmalayamayacak mı?

Cevap : % 100 GARANTİ. Koltuklarınız bu özelliğe sahip kumaş ile atölyemizde kaplandıktan sonra kesinlikle ama kesinlikle kediniz tarafından tırmalanamaz, sökülemez , deforme olmaz. Yalnız bu garanti kedi konusunda geçerlidir. Köpek konusunda herhangi bir garanti söz konusu değildir. Sadece bu kumaş diğer kumaş türlerine oranla köpek tarafından tırmalanma oranı düşüktür

  • Peki siz garanti veriyorsunuz ama kedi tırmalayarak kumaşa zarar verir ise ne olacak ?

Cevap : Şu ana kadar yaptığımız koltuklarda böyle bir sorun ile karşılaşmadık fakat içiniz rahat olsun böyle bir durumda talebinize göre ya ücret iadesi yada yeniden ücretsiz döşeme yapıyoruz. Bu işlem için tekrardan işçilik, kumaş veya taşıma ücreti talep etmiyoruz.

 

KEDİ TIRMALAMASINA KARŞI DAYANIKLI SÜET ÜRÜNLER

Döşemelik süet ürünlerimiz, üretim tekniği ve yapısı bakımından dokusuz tekstil yüzeyleridir. Standart dokuma ve örme kumaşların yüzeyi ise ipliklerden oluşmaktadır. Bu nedenle evcil hayvanlar bu iplikleri tırnaklarıyla kopararak kumaşa zarar verebilir.

Sahip olduğu teknik farklılıktan dolayı süet ürünlerimiz, kedi, köper v.b. evcil hayvan tırmalamalarına karşı dayanıklıdır. Çünkü hayvanların tırnaklarını geçirebilecekleri ipliklerden oluşan bir yüzey yoktur; tırnaklar dokusuz yüzeyde kayarak zarar vermemektedir. Limon koltuk kalitesi ve farkı ile artık kedi ve köpeğinizin verdiği zararlardan kurtulacaksınız.

Döşemelik süet ürünlerimizin bu özelliklerini kanıtlamak için , ürünlerimize bağımsız bir test laboratuvarında ( INTERTEK) kedi ve köpek tırmalamasını test eden Mace Snagging ve Snag pod testleri yapılmıştır. Bu testlerden başarı ile geçen kumaşlarımızı koltuk döşeme atölyemizden ustalarımız vasıtası ile temin edebilir koltuklarınıza uygulatabilirsiniz.

Kedinizden veya köpeğinizden vazgeçmek istemiyorsanız fakat onların koltuklarınıza zarar da vermesini istemiyorsanız çözüm Limon koltuk‘ da.

Kedi köpek tırmalamasına dayanıklı kumaş için 60 farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekleri görüp karar vermeniz için adresinize geliyoruz. Bunun için herhangi bir ek ücret talep etmiyoruz. Yaptığımız diğer koltuk döşeme işlerimizi INSTAGRAM sayfamızı ziyaret ederek te inceleyebilirsiniz. Bu ürün hakkında daha detaylı bilgi almak için İLETİŞİM bölümündeki numaralarımızdan arayabilirsiniz.

 

Kedi köpek tırmalamasına dayanıklı kumaş için daha fazla bilgi almak istiyorsanız bu konuda limon koltuk döşeme atölyemizi arayarak hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Koltuklarda Kedi Tırmalamasına Karşı Dayanıklı Alternatif Kumaş Var mı?

Koltuklarda kedi tırmalamasına karşı dayanıklı olan ürünlerimizi ortalama 5 yıldır kullanmaktayız. Bu süreç içinde birbirinden farklı bir çok koltuk modeli üzerinde çalıştık. Bunlardan bazılarının resmini yukarıdaki galeride sizler ile paylaştık.

Limon koltuk olarak önerdiğimiz floklu kumaşın dışında kadife, tay tüyü, goblen, vinlex veya keten hiç bir ürünün bu konuda garantisi yoktur fakat bazı kediler her tür kumaşı tırmalamamak ile birlikte özellikle tay tüyü kumaşın kedisi tarafından tırmalanmadığını söyleyen müşterilerimiz de olmuştur. 

Kediniz Koltuk Altı Astarını Yırttı İse !

Bazı durumlarda kediler koltuğun kumaşına zarar vermek yerine koltuğunuzun altındaki astarı yırtabiliyor. Bunun sonunda ise alt astarı yırtan kedi devamında içerideki süngeri parçalamaya başlamaktadır. Parçalanan süngerde zamanla oturduğunuzda bölgesel çökmeler meydana gelmesine sebep olacaktır. Bunun önüne geçmek normal şartlarda maalesef mümkün değildir.

Kediniz koltuğun altındaki astarı yırtıp orada oluşacak delikten veya yırtıktan içeri girmesi durumunda koltuğun içerisinde uzun süre kalabilir hatta tuvaletini dahi yapabilmektedir. Buda zamanla kötü koku oluşmasınada sebep olmaktadır.

Peki bunun bir çözümü var mı?

Elbette var. Limon koltuk döşemesi atölyesi olarak evinize geliyoruz ve koltuğunuzun altındaki yırtık astarı kedi köpek tırmalamasına dayanıklı kumaş ile yeniliyoruz. Böylece koltuklarınızın kediniz tarafından zarar vermesinin önüne geçilmiş olacaktır.

Hemen Ara
Whatsapp