Kedi Tırmalamasına Dayanıklı Kumaş

Kedi Tırmalamasına Dayanıklı Kumaş Limon Koltuk’ da

Kedi tırmalamasına dayanıklı kumaş ; kedileriniz tırmalama oyuncağı yerine koltuklarınızı tercih ediyor ise üzülmeyin.  Koltuk döşeme atölyesi Limon koltuk’ da Sertex döşemelik süet kumaşları, hayvanseverler için büyük kolaylık sağlıyor.

Kedi Tırmalamasına Dayanıklı Kumaş

Küçük dostlarımızın, koltuk ve kanepeleri tırmalama zevki büyük sorun oluştururken, limon koltuk döşeme atölyesinin sunmuş olduğu floklu ( süet ) kumaşlar , hayvan severlerin imdadına koşuyor. Sertex floklu kumaşların dokunmamış yüzeylerden oluşması sevimli dostlarımızın tırnaklarını geçirmesine engel olurken ipeksi bir yumuşaklık sağlıyor. Aynı zamanda kumaşlara anti mikrobiyel, kolay temizlenebilir ve su iticilik gibi hayatı kolaylaştıran farklı özellikler kazandırabiliyor.

Koltuk döşeme atölyemiz Limon koltuk olarak Sertex’ in desteği ile sizlere kaliteyi sunmaktadır. Sertex’in uzun yıllar süren AR-GE çalışmaları sonucu dayanıklılığı kanıtlanmış döşemelik süet kumaşları sayesinde evcil hayvanlarınız ile birlikte evinizde oturmanın keyfini rahatlıkla yaşayın. Bu kumaş ile kapladığımız koltuklarda kedi tırmalamasına karşı % 100 garanti veriyoruz.

Kediler Koltuklarınızı Neden Tırmalar ?

Kedilerin koltukları tırmalamasında bir kaç farklı neden vardır. Bunlardan biri kedinizin kendi iç güdüsel olarak bölgesini işaretlemek amaçlıdır. Bu şekilde yaparak bölgesini sahiplenmektedir.

Bir diğer sebep ise minik dostlarımız koltuklarda tırmalama işlemini rahatlamak içinde yapmaktadırlar. Özellikle de koltuğun köşe kısımları yani sert bölgelerini tercih etmektedirler. Bu şekilde bir tırmalama ile kediler kendilerini rahatlatmaktadırlar. Bir nevi oyun veya egzersiz gibi düşünebilirsiniz.

Peki Koltuklarda Bu durumun Önüne Geçmek İçin Önerilerimiz Nedir.

*Kedinize bir tırmalama ağacı veya oyuncağı alarak koltuklarınızdan vazgeçmesini sağlayabilirsiniz.

*Kedinizin koltuğunuz yerine başka bir eşyaya örneğin onun için yaptıracağınız bir mindere yönlenmesini sağlayabilirisiniz.

*Bu durum dönülmez bir yola girdi ve kumaşlarınız mahvoldu ise koltuklarınızı kedi tırmalamayan kumaş ile komple yeniden kaplatabilirsiniz.

*Daha az maliyet olsun derseniz koltuklarınızı kaplatmak yerine kedi tırmalamasına dayanıklı kumaş ile örtü yaptırabilirsiniz.

*Unutmayın kedinizi bu huyundan vazgeçiremezsiniz çünkü bu onun doğasında var. Yapabileceğiniz onun ilgisini farklı şeylere çekmektir.

*Kedinizi koltuğunuz dışında farklı yönlere yönlendirdiğinizde ve bunu yaptığında onu mutlaka ödüllendirin. Bu kedinizin hoşuna gidecek ve zamanla koltuğunuzdan vazgeçecektir.

*Tüm bunları denediniz fakat kediniz koltuğu tırmalama konusunda inatçı ise eğer tırmaladığı bölgeyi bir koli bantı veya folyo ile kaplayınız. Bu onun hoşuna gitmeyecek ve farklı arayışa girecektir.

*Kedinize fiziksel veya sert bir dilde tepki vermeniz size karşı olan hissiyatını etkileyebilir. Bu nedenle ona sert davranmak yerine yukarıda belirttiğimiz tavsiyeleri uygulayabilirisiniz. Buna rağmen yinede çözüm bulamıyor iseniz onu bir veterinere götürmeniz gerektiğini unutmayın

* YADA kediniz evinizde özgürce hareket etsin oan herşey serbest diyorsanız koltuklarınıza zarar vermemesi için kedi tırmalamasına dayanıklı kumaş ile koltuklarınızı kaplatabilir bu sorunu kökten çözebilirsiniz.

*Koltuğunuzun modelini sevmiyorsunuz ve kedinizde onu tırmalamaktan parçaladı ise limon koltukta beğendiğiniz herhangi bir koltuk modelini bu kumaş ile ürettirebilirsiniz.  

Kedi Tırmalamasına Dayanıklı Kumaşın Bakımı Nasıl Olmalı

Koltuklarda kedi tırmalamasından sonra koltuklarınızı yeniden kaplattınız ve kullanmaya başladınız. Peki bu kumaşın temizliği ve bakımı nasıl yapılmalı.

Nasıl temizleneceğinden önce nasıl temizlenmeyeceğini açıklayalım. Bu kumaşta kesinlikle yoğun alkol içeren ürünler veya kolonya kesinlikle KULLANILMAMALIDIR. Bu kumaşınıza çok zarar verir ve yüzeyinde dökülmeler oluşabilir. Bu uyulması gereken en önemli konudur.

Gelelim nasıl temizlenmesi gerektiği konusuna. Beyaz bez, beyaz sabun. Tek ihtiyacınız olan budur. Bezinizi çok fazla ıslamadan beyaz sabun ile köpürterek veya hiç sabun kullanmadan sadece nemli bez ile leke olan yüzeyi dairesel olarak temzlemeniz yeterli olacaktır.

 

52 FARKLI RENK SEÇENEĞİ

Sizlerden Gelen Sorular

 

  • Bu işlem sonrasında garanti veriyormusunuz. Gerçekten kedim bu kumaşı tırmalayamayacak mı?

Cevap : % 100 GARANTİ. Koltuklarınız bu özelliğe sahip kumaş ile atölyemizde kaplandıktan sonra kesinlikle ama kesinlikle kediniz tarafından tırmalanamaz, sökülemez , deforme olmaz. Yalnız bu garanti kedi konusunda geçerlidir. Köpek konusunda herhangi bir garanti söz konusu değildir. Sadece bu kumaş diğer kumaş türlerine oranla köpek tarafından tırmalanma oranı düşüktür

  • Peki siz garanti veriyorsunuz ama kedi tırmalayarak kumaşa zarar verir ise ne olacak ?

Cevap : Şu ana kadar yaptığımız koltuklarda böyle bir sorun ile karşılaşmadık fakat içiniz rahat olsun böyle bir durumda talebinize göre ya ücret iadesi yada yeniden ücretsiz döşeme yapıyoruz. Bu işlem için tekrardan işçilik, kumaş veya taşıma ücreti talep etmiyoruz.

 

KEDİ TIRMALAMASINA KARŞI DAYANIKLI SÜET ÜRÜNLER

Döşemelik süet ürünlerimiz, üretim tekniği ve yapısı bakımından dokusuz tekstil yüzeyleridir. Standart dokuma ve örme kumaşların yüzeyi ise ipliklerden oluşmaktadır. Bu nedenle evcil hayvanlar bu iplikleri tırnaklarıyla kopararak kumaşa zarar verebilir.

Sahip olduğu teknik farklılıktan dolayı süet ürünlerimiz kedi , köpek v.b. evcil hayvan tırmalamalarına karşı dayanıklıdır. Çünkü hayvanların tırnaklarını geçirebilecekleri ipliklerden oluşan bir yüzey yoktur; tırnaklar dokusuz yüzeyde kayarak zarar vermemektedir. Limon koltuk kalitesi ve farkı ile artık kedilerinizin verdiği zararlardan kurtulacaksınız.

Döşemelik süet ürünlerimizin bu özelliklerini kanıtlamak için , ürünlerimize bağımsız bir test laboratuvarında ( INTERTEK) kedi tırmalamasını test eden Mace Snagging ve Snag pod testleri yapılmıştır. Bu testlerden başarı ile geçen kumaşlarımızı koltuk döşeme atölyemizden ustalarımız vasıtası ile temin edebilir koltuklarınıza uygulatabilirsiniz.

Kedinizden vazgeçmek istemiyorsanız fakat onların koltuklarınıza zarar da vermesini istemiyorsanız çözüm Limon koltuk‘ da.

Kedi tırmalamasına dayanıklı kumaş için 60 farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekleri görüp karar vermeniz için adresinize geliyoruz. Bunun için herhangi bir ek ücret talep etmiyoruz. Yaptığımız diğer koltuk döşeme işlerimizi INSTAGRAM sayfamızı ziyaret ederek te inceleyebilirsiniz. Bu ürün hakkında daha detaylı bilgi almak için İLETİŞİM bölümündeki numaralarımızdan arayabilirsiniz.

 

Kedi tırmalamasına dayanıklı kumaş için daha fazla bilgi almak istiyorsanız bu konuda limon koltuk döşeme atölyemizi arayarak hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Koltuklarda Kedi Tırmalamasına Karşı Dayanıklı Alternatif Kumaş Var Mı ?

Koltuklarda kedi tırmalamasına karşı dayanıklı olan ürünlerimizi ortalama 6 yıldır kullanmaktayız. Bu süreç içinde birbirinden farklı bir çok koltuk modeli üzerinde çalıştık. Bunlardan bazılarının resmini yukarıdaki galeride sizler ile paylaştık.

Limon koltuk olarak önerdiğimiz floklu kumaşın dışında kadife, tay tüyü, goblen, vinlex veya keten hiç bir ürünün bu konuda garantisi yoktur fakat bazı kediler her tür kumaşı tırmalamamak ile birlikte özellikle tay tüyü kumaşın kedisi tarafından tırmalanmadığını söyleyen müşterilerimiz de olmuştur. 

Kediniz Koltuk Altı Astarını Tırmalıyor İse !

Bazı durumlarda kediler koltuğun kumaşına zarar vermek yerine koltuğunuzun altındaki astarı yırtabiliyor. Bunun sonunda ise alt astarı yırtan kedi devamında içerideki süngeri parçalamaya başlamaktadır. Parçalanan süngerde zamanla oturduğunuzda bölgesel çökmeler meydana gelmesine sebep olacaktır. Bunun önüne geçmek normal şartlarda maalesef mümkün değildir.

Kediniz koltuğun altındaki astarı yırtıp orada oluşacak delikten veya yırtıktan içeri girmesi durumunda koltuğun içerisinde uzun süre kalabilir hatta tuvaletini dahi yapabilmektedir. Buda zamanla kötü koku oluşmasınada sebep olmaktadır.

Peki bunun bir çözümü var mı?

Elbette var. Limon koltuk döşemesi atölyesi olarak evinize geliyoruz ve koltuğunuzun altındaki yırtık astarı kedi köpek tırmalamasına dayanıklı kumaş ile yeniliyoruz. Böylece koltuklarınızın kediniz tarafından zarar vermesinin önüne geçilmiş olacaktır.