Kaliteli Koltuk Nasıl Olmalı

0

Kaliteli Koltuk Nasıl Olmalı ?

Koltuk takımı, oturma grubu, köşe takımı vs. alırken öncelikle bakılması gereken konu kalitesidir bu nedenle kaliteli koltuk nasıl olmalı  veya kaliteli koltuk nasıl anlaşılır makalemizde bu konu ile ilgili size bilgi vermeye çalışacağız.

Tabiki basit bir işlem sıralaması ile başlayacak olursak iskeleti sağlam olacak , kaliteli bir kumaş ve kaliteli sünger kullanılacak. Böylece üretilen koltuk kaliteli olacak. Bu doğru bir yaklaşım ama biz tüketici olarak bunu nasıl anlayacağız yada ne kadar anlayabileceğiz.

Kaliteli bir koltuk gerçek anlamda satış fiyatına oranla ciddi bir maliyet gerektirmektedir. Bir koltuk olması gerekenden uygun fiyata satılıyor ise ya kalitesizdir yada ürün teşhir ürünüdür. Teşhir ürünü nedir diye soracaklara ise uzun süre vitrinde bekleyen ve sonrasında vitrinden satılan üründür. Bunun dışında bir koltuk takımının olması gerekenden düşük fiyatla olması kesinlikle kalite seviyesinin düşük olduğunu gösterir. Zararına satışı göz önünde bulundurmuyoruz tabiki. Bu farlı bir konu ama hangi işletme sürekli zararına mal satar.Her işletmenin amacı kar gütmektir.

İskelette Kalite

Yaptığımız her özel ölçü koltuk takımlarının iskeletinde gürgen veya su kontrası iskelet kullanmaktayız. Bazı modellerimizde ise bunlara ilave olarak profil de olabilir. Farklı bir ağaç yada sunta kesinlikle kullanmıyoruz. Bunun neticesinde ise yıllarca kullanabileceğiniz esnemeyen kırılmayan koltuklar meydana gelmektedir.

Kumaşta Kalite

Koltuk kumaşları için ev hanımlarının genellikle istediği kolay temizlenebilir, leke tutmayan, silinebilir ve hatta su itici özelliğine sahip olmasıdır. Bu özelliklerin hepsi bir kumaşta olmalı fakat burada ufak bir noktaya dikkat çekmek istiyoruz oda ‘leke tutmayan kumaş’. Aslında böyle bir kumaş yoktur. Buradaki belirtilmek istenen silinince kolay bir şekilde kumaşın lekesinin çıkıyor olmasıdır. Bunu kumaş hiç leke tutmuyor olarak algılamamak lazım. Asıl olan temizlenince veya silinince lekenin çıkıyor olmasıdır.

Kaliteli ve kullanışlı bir kumaş içeriğinde pamuk ve polyester oranın iyi dengelenmiş olanıdır. % 100 pamuk veya % 100 polyester içerikli bir kumaş kullanışlı değildir. Ayrıca kumaşın astarı ve gramajıda kalitesinin göstergesidir. Kumaşa dokununca bunu hissedebilir ve anlayabilirsiniz. Bu konuda az da olsa bilgim yok hiç anlamam diyorsanız koltuk döşeme ustanızı çok iyi seçmelisiniz ve onun yönlendirmesine uymalısınız.

İşçilikte Kalite

Yıllardır İstanbul’da girmediğimiz ilçe, mahalle ve semt kalmadı diyebiliriz. Bunu da sürekli bizden memnun kalan müşterilerimize borçluyuz. Yaptığımız işlerin kalitesini anlatarak kendimizi övmek yerine sayfalarımızı inceleyerek müşterilerimiz bizim hakkımızda ne demiş onlara bakmakta fayda vardır.

Kaliteli koltuk takımı üretimi iskeletten başlamaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz özelliklerde bir koltuk iskeleti ve yine makalemizde belirttiğimiz kalitede süngere kaliteli bir işçilik eklenince ortaya istediğiniz gibi bir koltuk takımı çıkacaktır. İyi malzeme ile yapılan koltuk takımı ve aynı kalitede ustalık, dikişlerdeki uyum – görünüm ortaya elbette kaliteli bir koltuk çıkartacaktır. Bu kalite çizgisinin de mutlaka bir maliyeti olacaktır.

Bunun yerine farklı bir ağaç veya sunta kullanılır ise, yoğunluğu düşük sünger kullanılır ise, gramajı düşük bir kumaş kullanılır ise, koltuğuda ehli olan usta değilde amatör usta yapar ise maliyet yarı yarıya düşeceği için satış fiyatıda yarı yarıya düşecektir.

Kaliteli koltuk nasıl anlaşılır veya kaliteli koltuk nasıl olur konusunda sizlere az da olsa bilgi verebilmiş olmayı umut ediyoruz.

Semt veya müşteri ayırt etmeden aynı kaliteyi aynı fiyatlar ile siz değerli müşterilerimize sunuyoruz.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

İÇERİĞİ OLUŞTURAN

Comments are closed.

Hemen Ara
Whatsapp