KOLTUK TAMİRİ

Koltuk Tamiri Atölyesi 

Atölyemizde her model koltuk takımı döşeme ve koltuk tamiri işlemi yapılmaktadır. Limon koltuk döşeme atölyesi olarak amaç iş yapıyor olmak değil kaliteli hizmeti insanlara sunmaktır.
Koltuk tamiri sektörümüzde genel bir kavramdır. Koltuk yüz değişimi, koltuk döşeme ve koltuk tamiri aynı anlam için kullanılmaktadır. Genelde müşterilerimizin kast ettiği ise koltuk takımının iskeletindeki  kırıkların onarılması veya herhangi bir arızasının geçici bir çözümle onarılmasıdır.
Koltuklarınızda bu veya benzeri bir sorununuz var ise koltuk tamir atölyemizi arayarak hem fiyat bilgisi hemde fikir alabilirsiniz.
Koltuk takımlarının iskeletlerinde zaman zaman kullanıma bağlı olarak kırılmalar olabilir. Bu kırılmalar sadece kullanıma bağlı değil koltuk takımında kullanılan iskeletin ağacının kalitesiz olması veya yapılırken gerekli malzeme kullanılmadan özenilmeden yapılmasından da kaynaklanmaktadır.
Bu gibi durumlarda oluşan ağaç kırılması veya eklem yerlerinden kopmasında tamirat mümkün olabilir fakat tamir edilemeyecek yerlerde kırılma olması takımın komple yüz değişimine de girmesine neden olabilir. Bu nedenle koltuk takımının iskeletinde kullanılan ağacın sağlamlığı ve işçiliğin kaliteli olması çok önemlidir. Koltuk takımına verdiğiniz onca para boşa gidebilir.
koltuk tamiri

Yukarıdaki resim daha önce yapmış olduğumuz ve kırık iskeletlerde standart olarak uyguladığımız iskelet tamiri

Koltuk tamiri işlerinizde adreste çözüm sunmaya çalışıyoruz. Adreste çözüm sunabilmemiz için koltuk iskeletinde oluşan kırılma ve eklem yerlerinde oluşan sallanmaların müdahale edilebilir bir noktada olmasıdır. Böylece hem hızlı hemde ekonomik olacaktır. Koltuk tamiri işlerinizde eğerki yerinde olmayacak ve takımın atölyeye gelmesini gerektiren bir durum var ise maliyet açısından da daha yüksek olacaktır.
Çok uygun fiyatlara alınan koltuklarda üretici mutlaka ki malzemeden kısacaktır. Buda kalitesiz bir ürün ortaya çıkması demektir. Böyle ürünlerin kullanım süresi ne yazık kı 1 yıl bile sürmemektedir. Sanki uzun yıllar kullanılmış gibi deforme olup iskeletinde kırılmalar oluşmaktadır. Sizde yeni koltuk almak durumunda kalacaksınız. Bu durumla karşı karşıya kalmamak için koltuk takımı alırken sadece fiyatına bakmamanız önerilmektedir. Süngerin, kumaşın ve iskeletin kalitesi mutlaka kontrol edilmelidir.
İşimize ve müşterilerimize değer vererek yapıyoruz. Koltuk tamiri ihtiyaçlarınızda Lİmon koltuk ile irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.